Modacrylic – syntetyczne włókno na bazie akrylu z dodatkiem polimerów. Miękkie, mocne, odporne, zachowuje kształt. Łatwo się farbuje (sam modacrylic jest mleczny), szybko schnie. Odporny na owady żywiące się włóknami (np. mole). Praktycznie nie do odróżnienia w dotyku czy z wyglądu od naturalnych włosów. Dwaj główni producenci modacrylicu to Solutia (USA) i Kaneka (Japonia). Modacrylic jest niepalny i samogaszący – narażony na otwarty płomień zwinie się w sprężynkę ale nie ma prawa „złapać" ognia. Modacrylic jest również odporny na promieniowanie UV dzięki czemu nie traci koloru na słońcu oraz dobrze izoluje zarówno od ciepła jak i od zimna. Peruki wykonane z modacrylicu zachowują swój kształt nawet po praniu - wystarczy je wysuszyć, a fryzura wróci do swojego kształtu. Peruki taką można myć w letniej wodzie, nietłustym szamponem, nie trzeć. Nie nadaje się do farbowania zwykłymi farbami do włosów.

Futura fiber - włosy syntetyczne odporne na ciepło do 175 stopni Celsjusza, można je kręcić na lokówce i prostować prostownicą, wytrzymałość porównywalna do włosów naturalnych. Futura bywa sprzedawana jako rodzaj naturalnych włosów lub mieszany z nimi w jednej peruce. Nie nadaje się do farbowania zwykłymi farbami do włosów. Można myć szamponem do syntetycznych lub naturalnych peruk.

Ultima fiber – pierwszy wykonany przez człowieka materiał który ma cechy identyczne z włosami naturalnymi, wykonany z naturalnych protein kolagenowych jest nie do odróżnienia z wyglądu, dotyku i funkcjonalności od naturalnych włosów.